FETÖ propagandası yapan Sözcü gazetesi yazarları ifade verdi

emin-çölaşan-sözcü

Sözcü gazetesi yazarları Emin Çölaşan, Saygı Öztürk, Necati Doğru ve Uğur Dündar FETÖ’ye destek veren köşe yazılarıyla ilgili haklarında açılan soruşturma kapsamında savcılıkta ifade verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında yazarlar Uğur Dündar, Emin Çölaşan, Saygı Öztürk ve Necati Doğru Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gelerek ifade verdi. Haklarında FETÖ’ye yardım ettikleri iddiasıyla soruşturma açılan 4 yazar, 17-25 Aralık kumpası sürecinde ve 15 Temmuz darbe girişimi öncesi ve sonrasında skandal yazılara imza atmıştı.

Soruşturma dosyasına delil olarak konulan köşe yazılarında Uğur Dündar ve FETÖ’ye bağlı Özgür Düşünce’de yazan Nazlı Ilıcak, ABD’deki skandal Sarraf soruşturma aşamasındayken FETÖ amaçlarına hizmet eder yazılar kaleme almıştı. İki yazar, bazı yazıları anlaşmışçasına aynı gün kaleme almış, ABD’deki kumpas üzerinden Cumhurbaşkanı ve bakanlara suçlamalar yöneltmişti.

Emin Çölaşan, Sözcü’deki 29 Ekim 2015 tarihli “Şimdi Cemaati Savunma Zamanı” başlıklı skandal yazısıyla işin boyutunu örgüt avukatlığına kadar taşırken Sözcü yazarı Necati Doğru ise kanlı darbe girişiminden sadece 2 gün sonra yayımlanan “Naylon darbe” başlıklı yazısında “Yoksa bu tezgahlanmış bir darbe miydi? Danışıklı dövüşten bir kalkışma mıydı?” diyerek vatan savunması için kan döken binlerce insana saygısızlık yapmıştı.

Benzer gönderiler