Gökhan Arıcan cinayetinde cevapsız İlgezdi soruları

4735

Gökhan Arıcan cinayetinin üzerinden 4 yıl geçti ancak şu sorular bir türlü cevap bulmadı: CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi neden Gökhan Arıcan’ın infaz edildiği aracın kendisine ait olduğunu inkâr etti? İlgezdi’nin şoförü Ali T’nin katil zanlısı Ercan P.’ye silah vermesinin sebebi neydi? Olay günü Arıcan ve katil zanlısının yanında bulunan İlgezdi’nin koruması Ümit A.’nın bu infazda rolü var mı?

Seyrantepe’de bir sanayi sitesinde araç tamir atölyesi bulunan Gökhan Arıcan, 25 Aralık 2015 tarihinde saat 20:30 sularında Kağıthane’de bir aracın içerisinde başına bir el ateş edilmiş şekilde bulundu. Savcılık tarafından yapılan tahkikat neticesinde Gökhan Arıcan’ın öldürüldüğü aracın CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi için kiralanan makam aracı olduğu tespit edildi.

Araç benim değil demişti

Gamze Akkuş İlgezdi ise olayın ardından söz konusu aracın kendisine ait olduğu iddiasını şu sözlerle reddetmişti: “Basın yayın organlarında söz konusu taşıtı makam aracı olarak kullandığıma dair haberler, hakikatlere aykırıdır. Bahse konu araç, gerek şahsım ve gerekse de yakınlarım adına kayıtlı olmadığı gibi kira vb. hukuki ilişkiye dayalı kullanılmamıştır.”

Şoförü İlgezdi’yi yalanladı

Ancak İlgezdi’nin şoförü Ali T, cinayetin işlendiği 06 BG 3143 plakalı aracın Gamze Akkuş İlgezdi’ye ait olduğunu söyledi. Ali T, otomobili çakar lamba ve siren takması için Gökhan Arıcan’a getirdiğini aktardı. Soruşturma kapsamında Arıcan’ın, çalışanı Ercan P. tarafından öldürüldüğü tespit edildi. Ercan P’nin, Arıcan’ın eşi Ö. A. ile duygusal yakınlaşmasının bulunduğu, bu nedenle infazı gerçekleştirdiği belirtildi.

Hepsi bir aradaydı

Ancak maktul Gökhan Arıcan’ın ailesinin elde ettiği kamera kayıtları bugüne kadar gündeme gelmemiş pek çok detayı gün yüzüne çıkardı. Kamera kayıtlarında cinayetten 6 saat önce maktul Gökhan Arıcan, katil zanlısı Ercan P, Gamze Akkuş İlgezdi’nin şoförü Ali T. ve Ümit A.’nın İlgezdi’nin makam aracıyla beraber Arıcan’ın iş yerinde olduğu görülüyor.

Bagaja silah bıraktı

Saat 14.00 sıralarında kaydedilen görüntülerde Gamze Akkuş İlgezdi’nin şoförü Ali T.’nin makam aracının bagaj kısmına bir silah bıraktığı görülüyor.

 

 

Silahı alıp prova yaptı

Katil zanlısı Ercan P’nin de bu silahı alıp defalarca prova yaptığı, ayrıca silahın resmini çektiği, görüntülerin bir kısmında Arıcan’ın eşi Ö. A’nın da bu provalara tanık olduğu kameralara yansıyor. Olayları İlgezdi’nin koruması Ümit A. da CHP’li milletvekiline ait makam aracından takip ediyor.

Silahlı diyalog

Görüntülerin bir kısmında Ali T’nin elindeki silahla katil zanlısı Ercan P. ve maktul Gökhan Arıcan’a bir şeyler anlattığı gözleniyor.

Birlikte dışarı çıktılar

Kayıtların devamında şoför Ali T, koruma Ümit A. ve maktul Gökhan Arıcan’ın bir süre sonra dışarı çıktığı görülüyor.

Kamera kayıtlarını sildiler

Bu dakikadan cinayetin işlendiği saate kadar olan kamera kayıtlarına ulaşılamıyor. 26 Aralık sabah saat 04:26 sularında ise Arıcan’ın eşi Ö. A’nın yanında kimliği belirsiz bir kişi ile iş yerine gelerek kamera kayıtlarının bir kısmını sildiği görülüyor.

Cinayeti aydınlatacak sorular cevap bulmadı

Söz konusu tablo Arıcan ailesinin cinayetin tam olarak aydınlatılamadığı tezini doğruluyor. Üzerinden 4 yıl geçen infazın karanlık noktası kalmayacak şekilde çözülmesi için akıllara şu sorular geliyor: “Gökhan Arıcan neden Gamze Akkuş İlgezdi’nin makam aracında öldürüldü? İlgezdi bu infazdan haberdar mıydı? Savcılık tespitine rağmen CHP’li milletvekili bu aracın kendisi için kiralandığını neden inkâr etti? İlgezdi’nin şoförü Ali T, katil zanlısı Ercan P.’ye neden silah verdi? Silahlı diyalog sırasında cinayete ilişkin konuşma oldu mu? İlgezdi’nin koruması Ümit A. neden olay yerindeydi? Gökhan Arıcan ile dışarı çıktıklarında ne konuştular? Arıcan’ın eşi Ö. A’ya kamera kayıtlarının silinmesi talimatını kim verdi? Silinen kayıtlar arasında İlgezdi’nin çalışanlarına ilişkin ne gibi görüntüler bulunuyor?”

CHP vekiller ilgilenmedi

Öte yandan Gökhan Arıcan cinayetinde saklı bir nokta kalmaması için uğraşan ağabey Serhat Arıcan ve abla Perihan Arıcan seslerini duyuramamaktan yakınıyor. Ağabey Serhat Arıcan, cinayet ile ilgili CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan’ın kendilerine yardımcı olma sözü verdiklerini ancak bu sözü tutmadıkları söyledi. Arıcan ayrıca Gamze Akkuş İlgezdi’nin kendileriyle görüşmek istemediğini, İlgezdi tarafından sosyal medya hesaplarından bile engellendiklerini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin