Özel Haber: Terörist Fetullah Gülen’den 15 Temmuz’un yıl dönümünde fotoğraflı tehdit

15 Temmuz darbe yıldönümünde Wall Street Journal gazetesine demeç veren FETÖ elebaşı Fetullah Gülen çektirdiği fotoğrafla örgüt üyelerine mesaj verdi. Fetullah Gülen sık sık ezoterik mesajlar vererek örgüt üyelerinin çözülmesini engellemeye çalışıyor.

Örgüt elebaşının çektirdiği fotoğrafta sadece Allah lafzının olması örgütün temel amaçlarından biri olan dinleri birleştirme projesine atıf olarak değerlendirildi. Allah lafzının hemen yanında bir saat bulunuyordu. Bu, FETÖ’nün yeni bir darbe girişiminin başlangıç saati olarak değerlendirildi.

Örgüt sürekli olarak Hz. Muhammed’e iman etmese bile insanların cennete gidebileceğini iddia etmekteydi. Bu uğurda Kelime-i tevhidi bile bölmekten çekinmeyen FETÖ’nün Almanya’da açılan söze “liberal cami” rezaletindeki rolü ortaya çıkmıştı.

https://twitter.com/FetoGercekleri/status/880848673030103041

Arkasında bulunan tabloda Bakara Süresinin 137. Ayetinin hat tablosu bulanan elebaşı mesaj vermek için ayetleri kullanmaktan çekinmeyeceğini gösteriyor.  Ayet meali: “Sizin inandığınız gibi inanmış olsalar, doğru yolu bulmuş olurlar. Yüz çevirirlerse, şüphesiz onlar çıkmazdadırlar. Onlara karşı sana Allah yetecektir. O, işitir ve bilir.” FETÖ lideri bu mesajıyla kurduğu terör örgütüne karşı olanların İslam dışı olduğunu ilan ederek, tekfirci zihniyetini bir kez daha göstermiş oldu.

FETÖ lideri paylaştığı ayet ile kendisine tabi olmayanların Allah’a isyan ettiği mesajını veriyor.

Arka planda görünen bir tabloda örgüt elebaşının yazdığı “Şimdilerde şölen var bahçelerde,Bahardan ses geliyor perde perde; Aceleci acele edip dursun, Beklenen mutluluk biraz ilerde.” Mısraları yer almakta.

15 Temmuz da FETÖ mensuplarının yaptığı darbe girişiminin protesto edilmesine gönderme yapan elebaşı, örgütün amaçlarına mutlaka ulaşacağını iddia ederek cezaevlerindeki örgüt üyelerine “çözülmeyin” mesajı veriyor.

 

Konuşmalarında ne kadar “edebli bir insan” olduğu yalanını göstermek için söylediği her argo kelimeden sonra defalarca özür dileme numarası yapan elebaşının ayağındaki terliklerle seccadeyi ezercesine durarak, aslında İslam dinini sadece amaçları için kullandığını gösteriyor.

 

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın