Kemal Kılıçdaroğlu siyasi cinayetler olabilir iddiasını dolduramadı

Kilicdaroglu-siyasi-cinayetler-blackwhite

Kılıçdaroğlu siyasi cinayetler iddiasını ispat edemedi

Toplumsal kargaşa çıkarmak için her türlü yolu deneyen Cumhuriyet Halk Partisinin son hamlesi de boşa çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu siyasi cinayetler olabilir iddiasıyla gündemi meşgul ederken savcılığa herhangi bir bilgi vermedi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun savcılığa bilgi vermediği “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylemlerini” bahane ettiği ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bahane ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması ise CHP Genel Başkanının meseleyi çarptırdığını ortaya çıkardı. Erdoğan, “Tabii, belediyeleri, hırsızlık, yolsuzluk, ahlaksızlık, taciz, tecavüz iddialarıyla çalkalanan bir partinin çalışanlara verdiğimiz bu ücret artışlarını görmelerini, anlamalarını, takdir etmelerini beklemiyoruz. Ama hiç değilse bu rezilliklerin yaşandığı yerleri örnek göstererek ülkenin yönetimine talip olduklarını söylemekten vazgeçmelerinin kendileri için daha iyi olacağını da hatırlatmak istiyoruz.” demişti. Kılıçdaroğlu bu açıklamayı “Erdoğan bize ülkeyi yönetmekten vazgeçmeniz sizin için hayırlı olur” şeklinde kamuoyuyla paylaşmıştı.

Kılıçdaroğlu siyasi cinayetler olabilir iddiasını İyi Parti sürdürdü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu siyasi cinayetler olabilir açıklamasını İyi Parti’de devam ettirmişti. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Sözcü gazetesinden Ruhat Mengi’ye röportaj vererek, siyasi suikast duyumları olduğunu açıklamıştı. Koray Aydın bu açıklamanın üzerine bir de “eğer böyle bir planlama varsa başta ülkeyi yönetenler olmak üzere ileride bunun hesabını vermek zorunda kalır ağır bir bedel öderler, çok acı sonuçlar doğurur.” sözleriyle tehdit etmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yapılan açıklamalar üzerine re’sen soruşturma açmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrı yaparak elindeki bilgileri açıklamasını istemişti. Kemal Kılıçdaroğlu savcılığa gitmeyerek topu taca atmıştı.

Akıllara Akşener’i getirdi

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklaması akıllara İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 2018 yılında ortaya attığı “silahlı eğitim kampları” iddiasını getirdi. Meral Akşener, Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e verdiği röportajda “Tokat ve Konya’da askeri eğitim kampları kurulduğunu” iddia etmişti. Kamuoyunda büyük ses getiren bu iddiayı, uluslararası medyada köpürtmüştü. “Meral Akşener’in devlette ağırlığı var, kafasından sallamaz” diyerek Meral Akşener’e destek veren İyi Partililer, istenirse silahlı eğitim kamplarının adreslerini verebileceklerini iddia etmişlerdi. Savcılık soruşturması kapsamında ifade veren Meral Akşener, bunu duyduğunu ancak yerini bilmediğini söyleyerek yalan söylediğin itiraf etmişti.

Benzer gönderiler