Scroll Top

Koruma müdürünün kayıp dokuz dakikası

Kılıçdaroğlu-havalimanı

Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanından kontrollü şekilde kaçmıştı. Kılıçdaroğlu’nun koruma müdürünün de darbe girişimi gecesi havalimanında 9 dakika boyunca ortadan kaybolduğu anlaşıldı. Koruma Müdürü Koray Aslan’ın Kılıçdaroğlu’nu havalimanından kaçırmak için yürüttüğü mekik diplomasisinin sırrı da işte bu 9 dakikada saklı.

23.18: Koruma Müdürü Koray Aslan, VIP salonuna girerken Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğu görülüyor. Aslan, 45 saniye sonra ise dışarı çıkıyor.

12 dakikanın 9’unda yok

23.28: Koray Aslan 9 dakika sonra, yani 23.28’de VIP salonuna geri dönüyor. Koray Aslan’ın dönmesinden bir dakika sonra da Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler alelacele harekete geçip havalimanından uzaklaşıyor.

Kılıçdaroğlu’nun korumasının bu süre zarfında tankları kontrol eden darbecilerle görüşüp görüşmediği sorusu akıllara takılıyor. Saat 23.23’te yani koruma müdürünün VIP salonunun dışında olduğu anlarda, 2 tank nizamiyenin önünden ayrılıyor.

Saat 23.17’de VIP salonuna giren Kılıçdaroğlu’nun yaklaşık 12 dakika beklediği ve 2 tankın 23.23’te nizamiyeden uzaklaşması üzerine 23.30’da VIP salonundan ayrıldığı ortaya çıkmıştı. Bu 12 dakikanın 9’unda koruma müdürü Aslan’ın CHP liderinin yanında olmaması dikkat çekti.

Benzer gönderiler