ABD polisi göğsüne silah dayadığı kızın ailesine 2,5 milyon dolar ödeyecek

3_year_old_child_awarded_settlement_t580

Chicago Kent Konseyi, polisin evine baskın yapıp kendisine silah doğrultarak ağır bir travma geçirmesine sebep olduğu 3 yaşındaki siyahi kız Davianna Simmons’a 2,5 milyon dolar tazminat ödeyecek.

Ailenin açtığı dava sonrasında mahkeme, Chicago Polis Teşkilatı’nın ailenin vatandaşlık haklarını ihlal ettiğine hükmetti.

Davianna, polisin 29 Ağustos 2013 günü evine zorla girdiğinde, dolu bir tabancanın kendi göğsüne, bir tabancanın da büyükannesinin başına dayandığı ve kelepçelenmiş annesi Aretha Simmons’ın dövüldüğü korkunç sahnelere tanıklık etmek zorunda kaldı.

Durumu daha kötü hale getirense, uyuşturucu satıcısı Alonzo McFadden için arama izni olan polisin bir muhbirden hatalı bilgi aldıktan sonra yanlış evi basmış olması.

McFadden, arama izninde sehven Simmons ailesiyle ilişkili gösterilmiş ve ailenin evinde kaldığı belirtilmiş. Bu ifadelerden hiçbirisi doğru değildi.

Ailenin avukatı Al Holferd Jr. Söz konusu tazminatı alabilmek için Chicago Kent Konseyi ve Chicago Polis Teşkilatı’na karşı çok yoğun bir çaba sarf ettiğini söyledi: “Hatta olaya karışan polis memurlarından ikisi görevden alınmaları hakkında mahkemede yalan söyledi.

Şimdi 8 yaşında olan Davianna hala siren duyduğunda korkuya kapılıyor, kâbuslar görüyor ve çığlık atarak uyanıyor.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın