Scroll Top

Mısır’da cuma vakti camiye saldıran teröristler katliam yaptı

1-811609

Mısır’ın Sina Yarımadası’nda bir camiye bombalı saldırı yapıldığı açıklandı. Saldırıda ilk olarak 75 kişinin teröristler tarafından şehit edildiği açıklandı. Yaralı sayısının çokluğu ve caminin kalabalık olması nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı sürekli artı. Saldırıda ölenlerin sayısı 300’e yükselirken, saldırı ülkenin “modern tarihindeki en büyük saldırı” olduğu açıklandı. Teröristlerin ölü sayısının artması için müdahaleye gelen ambulanslara da saldırdığı açıklandı.

Reuters’e konuşan görgü tanıklarının açıklamasında göre saldırganlar Ariş kentinin batısındaki Bir el Abed’de bulunan El Ravdah camisine cuma namazı sırasında saldırdı.

Güvenlik güçlerini destekleyen cemaatin hedef alındığını söyleyen görgü tanıkları saldırganların bombalı saldırıda bulunduğunu ayrıca camidekilere ateş açtığını aktardı.

Mısırlı güvenlik kaynakları saldırıda onlarca kişinin öldüğünü ve yaralandığını aktarırken hayatını kaybedenlerin sayısı sürekli arttı.

Saldırıyı henüz üstelenen olmadı ama DEAŞ’a biat eden terörist grupların bu saldırıyı gerçekleştirmiş olmasından şüpheleniyor.

Benzer gönderiler