Scroll Top

Susuz bırakılarak öldürülen Terrill Thomas’ın davası başladı

2016-09-26_9-04-53

Olayı soruşturan müfettişlerin hazırladıkları rapora göre diğer mahkûmlar, Terrill Thomas’ın hücresinde susuzluktan ölmesinden önce gardiyanlara defalarca su için yalvardığını duydular.

Mahkûmlardan Marcus Berry, 38 yaşındaki mahkûmun ölümünü soruşturan Milwaukee Emniyet Müdürlüğü’nden Dedektif Kyle Mrozinski’ye verdiği ifadesinde “Pazartesi gününden itibaren her gün Thomas her gördüğü gardiyandan su istedi çünkü hücresinde hiç su yoktu.” dedi. Bu bariz iddialara rağmen Thomas’ın hücresinin suyunun kesilmesi emrini veren başgardiyanlardan biri kendi emirlerinin dinlenmediğini iddia ederken, bazı gardiyanlar Thomas’ın bir haftadır susuz kaldığını bilmediklerini öne sürdüler.

Bir yıl sonra soruşturma açıldı.

Thomas’ın 24 Nisan 2016’daki ölümünden tam bir yıl sonra savcılar ölümünden herhangi birinin sorumlu olup olmadığını belirlemek için soruşturma başlattı.  Thomas’ın Nisan 2016’daki ölümünden bu yana Milwaukee Bölge Hapishanesi’nde biri yeni doğmuş bebek olmak üç kişi daha öldü.

Milwaukee Bölge Adli Tıp Dairesi, geçen Eylül ayında Thomas’ın ölümünün cinayet olduğunu açıklamış, bu da tam olarak olayın tam olarak nasıl ve neden olduğu konusunda kafaları iyice karıştırmıştı. Doktorlar, bir insanın susuzluğa en fazla yedi gün dayanabileceğini söylüyorlar.

Terrill Thomas’ın ailesi, hapishaneden sorumlu Milwaukee Bölge Şerifi David Clarke, Milwaukee Bölge yönetimi ve diğer hapishane yöneticilerine hakkında 25 sayfalık bir suç duyurusuyla dava açtı. İddialar arasında davalıların bilerek ve isteyerek Thomas’ın ölümüne sebebiyet verdikleri de var.

Benzer gönderiler