Scroll Top

Twitter ABD istihbaratının sözünü dinledi

684x384_397805

Twitter, Rus yayın kuruluşları RT ve Sputnik’in sahip olduğu tüm hesaplardan gelen reklamları engelleme kararı aldığını açıkladı.

Twitter’dan yapılan açıklamada, Russia Today (RT) ve Sputnik’in sahip olduğu tüm hesaplardan gelen reklamları kaldırmaya yönelik karar alındığı belirtildi.

Talimat ABD istihbaratından 

Açıklamada, “Bu karar, 2016 ABD seçimlerine yönelik yaptığımız geçmiş çalışmamıza ve ABD istihbaratının, RT ve Sputnik’in Rusya hükümeti adına seçime müdahale etme girişiminde bulunduğuna dair sonucuna dayanıyor. Bu karar kolay alınmadı ve bu adımı, Twitter’daki kullanıcı deneyiminin güvenirliğini korumaya yardım etmek için bağlılığımızın bir parçası olarak atıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Sputnik ve Russia Today (RT) Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan, Twitter’ın bu kararının ‘üzücü’ olduğunu belirtti ve özellikle şimdi ABD medyasının Rusya’nın misillemeye yönelik önlemleriyle yüzleşmesi gerekeceğini söyledi.

Öte yandan, Twitter’ın üçüncü çeyrek geliri yüzde 4,2 düşüşle 590 milyon dolara geriledi. Şirket, bu yılın temmuz-eylül döneminde 21,1 milyon dolar zarar etti.

Benzer gönderiler