Scroll Top

FETÖ’nün kamikaze tahliyeleri devam ediyor

Mehmet-Vakıf-Şarkbay

FETÖ’nün bir davasında daha tahliye skandalı yaşandı. FETÖ’nün Kilis yapılanmasına ilişkin açılan 35 sanıklı davanın 2 Şubat 2017 günü gerçekleştirilen duruşmasında 5 sanığın tahliye talepleri reddedildi. Dava ise 8 Mayıs 2017 tarihine ertelendi. Mahkemenin ret kararı sanık avukatlarınca bir üst mahkeme olan Gaziantep Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. Mahkeme de talepleri incelemeye aldı. Fakat bu sırada sıra dışı bir gelişme yaşandı. Kilis Ağır Ceza Mahkemesi, dosya Gaziantep’teyken 5 sanığın “tutuklulukta geçirdikleri süre” ve “tutuklamanın tedbir olması” gerekçeleriyle 2 Mart günü tahliyesine karar verdi.

Gaziantep 7. Ağır Ceza Mahkemesi ise 3 Mart 2017 günü, yani Kilis Ağır Ceza Mahkemesinin kararından bir gün sonra, tahliye taleplerinin reddedilmesine karar verdi. Fakat bu ret kararı hükümsüz kaldı. Çünkü Kilis Ağır Ceza Mahkemesinin kararıyla 5 sanık bir gün serbest bırakılmıştı.

Kilis İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Vakıf Şarkbay’ın da aralarında bulunduğu tahliye edilen FETÖ’cülerin, örgütün Kilis’teki en önemli isimlerinden olduğu belirtildi.

Benzer gönderiler