Scroll Top

MİT TIR’ları kumpasında Kılıçdaroğlu’nun ihaneti tasdiklendi

mit-tirlari-kumpasi-1.-bolum-

CHP’nin eski İstanbul Milletvekili ve Genel Sekreteri Mehmet Sevigen, katıldığı televizyon programında önemli açıklamalar yaptı. Sevigen, FETÖ’nün MİT TIR’ları kumpası hakkındaki görüntülerin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Enis Berberoğlu’na verildiğini iddia etti. Sevigen; “Adana’daki MİT TIR’ları belgelerini Enis Berberoğlu’na kim verdi? Kemal Bey götürdü o belgeyi verdi.” dedi. Kılıçdaroğlu’nun 2017 yılında gerçekleştirdiği Adalet Yürüyüşü hakkında da konuşan Sevigen, bu organizasyonun Berberoğlu’nu susturmak için yapıldığını itiraf etti. Sevigen’in itiraflarıyla beraber CHP’nin FETÖ ve MİT TIR’ları kumpası ile bağlantısı tekrar gündeme geldi.

mit-tirlari-kumpasi-canli-izle
Mehmet Sevigen

Eski CHP’li Mehmet Sevigen’den itiraflar

CHP’li Mehmet Sevigen, 24TV’de Esra Elönü’nün sunduğu “Arafta Sorular” programına konuk oldu.  Elönü’nün sorduğu soruları cevaplayan eski CHP’li Sevigen, FETÖ’nün gerçekleştirdiği MİT TIRları kumpasına ilişkin de açıklamalarda bulundu. Sevigen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kumpasa ilişkin görüntüleri yayınlasın diye CHP eski İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’na verdiğini itiraf etti. Adana’daki MİT TIR’ları belgeleri ile ilgili konuşan Sevigen;

“Enis Berberoğlu’na kim verdi? Kemal Bey götürdü o belgeyi verdi… Kemal Bey, o yürüyüşü Enis Berberoğlu hapishanede konuşmasın diye yaptı. Bülent Tezcan’a vermişti. Bülent Tezcan da götürmüş Enis Berberoğlu’na vermiş. Bunu bilmeyen yok ki. Ama nereden, nasıl aldınız? Bir insan kendi ülkesini şikâyet eder mi?” ifadelerini kullandı.

mit-tirlari-kumpasi-canli-izle

MİT TIR’ları kumpası

FETÖ, Türkiye’yi itibarsızlaştırmak için MİT TIR’ları kumpasını devreye soktu. Bu kapsamda, MİT gözetimindeki tırlar hedefe koyuldu. Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 1 Ocak 2014’te, Adana’nın Ceyhan ilçesinde de 19 Ocak 2014’te MİT’e ait yardım tırları durduruldu. FETÖ’cü savcıların talimatıyla jandarma-polis tarafından gerçekleştirilen operasyon, kısa bir süre içinde uluslararası medyaya da taşındı. Bu şekilde örgüt, Türkiye’nin terör örgütlerine destek olduğu şeklinde propaganda yürüttü. Hatay’da Suriye’ye yardım götüren MİT’e ait tırın durdurulmasına yönelik operasyonun başında dönemin Adana Özel Yetkili Savcısı Özcan Şişman bulunuyordu. Adana’daki operasyon ise dönemin Adana Özel Yetkili Savcısı Aziz Takçı yönetti.

mit-tirlari-kumpasi-canli-izle

MİT kumpasını organize eden isim ise örgütün sivil imamı Süleyman Gürbüz’dü. Gürbüz’ün; tırların durdurulmasında yer alan binbaşı, yüzbaşı ve üsteğmenlerin de aralarında bulunduğu 11 kripto asker ile 3 bin 607 telefon görüşmesi yaptığı belirlendi. ByLock kullanıcısı Gürbüz, programda “GM” grubuna üyeydi. Örgüt içi hiyerarşide “genel müdürler” olarak düzenlenen ByLock’taki “GM” grubunun diğer üyeleri arasında ise Kemal Kılıçdaroğlu’nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul ve örgütün siyaset imamı Ahmet Hamdi Parlak bulunuyordu.

mit-tirlari-kumpasi-canli-izle

CHP’nin ünlü FETÖ ziyareti

Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu ile birlikte 17 Mayıs 2015’te kapatılan Zaman gazetesinin yöneticilerini ziyaret etti. Bu görüşmede, gazetenin Genel Yayın Yönetmeni ve şu anda firari durumda olan Ekrem Dumanlı da vardı.

mit-tirlari-kumpasi-canli-izle

Ardından Hürriyet gazetesini ziyaret eden Kılıçdaroğlu, MİT TIR’ları görüntülerini seyrettiğini anlattı. 27 Mayıs’ta, Berberoğlu firari FETÖ’cü Can Dündar ile görüştü ve bu MİT TIR’ları görüntülerini iletti. Dündar da, MİT TIR’larına ilişkin görüntüleri manşete taşıyarak yayınladı. 

KAYNAK: FETÖ GERÇEKLERİ

Benzer gönderiler