Scroll Top

Nazlı Ilıcak mahkemede FETÖ’cüleri sattı

page_nazli-ilicak-11-ay-sonra-savunma-yapabildigim-icin-cok-mutluyum_241908448

Haklarında FETÖ’nün medya yapılanmasında görev aldıkları için dava açılan isimlerden Nazlı Ilıcak hapisten çıkmak için FETÖ’yü sattı.

“FETÖ’cü demek darbeci demek, hilekâr demek, kul hakkı yemek, soru çalmak demek. Bununla ilintilendirmeyi çok ağır buluyorum” diyen Ilıcak “Kul hakkı yemek, haksızlık yapmak son derece yanlıştır. Ben kimseye mürid olmadım, kula kulluk etmedim, hep bireysel davrandım” ifadelerini kullandı.

Nazlı Ilıcak daha önce Bir televizyon programında Fetullah Gülen’in kendisi dahil birçok isme yaptıkları mücadeleden dolayı ‘nazar duası’ hediye edildiğini açıklamıştı.

Nazlı Ilıcak, iddianamede “terör örgütüyle organik bağının olmadığını ama darbeden haberdar olduğunun” iddia edilmesi için “Ben nereden haberdar olabilirim?” dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=O2QiAM2g0fw

Bugün Gazetesini Akın İpek’e satmamı Abdullah Gül önerdi

Sabah Gazetesi’nden ayrılınca Zaman ve Bugün gazetelerinden teklif geldiğini belirten Ilıcak, “Zaman Gazetesini istemedim. Bugün Gazetesi’ni oğlumla birlikte kurduk. Ancak maddi sıkıntılar nedeniyle yürütemedik. Abdullah Gül’e gazeteyi satmak istediğimi isim önermesini söyledim. Gül, Akın İpek ismini verdi. Akın İpek’i o vesile ile tanıdım. Daha sonra teklif gelince Bugün Gazetesi’ni tercih ettim. Bu suçlamalar beni rencide ediyor. Bu milleti hizmet etmiş gazeteciye hapis çok ayıp” diye konuştu.

 

 

Benzer gönderiler