Scroll Top

PKK’dan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüşüne destek geldi

page_kckdan-mustafa-karasu-buyuk-barikati-kurma-zamanidir_723234464

‘Hüseyin Ali’ takma adıyla Özgür Politika gazetesinde yazan PKK yöneticisi Mustafa Karasu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşe destek verdi.

PKK’nın lider kadrosundan terörist Mustafa Karasu, “Adalet arayışçılığından demokrasi ittifakına” başlıklı yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüşüye destek verdi.

Karasu “CHP’nin 20 Temmuz Olağanüstü Hal darbesinden sonra Yenikapı’da AKP’ye yedeklenmesi, bu konuda yapılmış en büyük hata” olduğunu açıkladığı yazısında CHP’ye taktik vermekten geri durmadı. Terör örgütünü ‘Demokrasi Güçleri’ olarak tanımlayan terörist Karasu, CHP’nin PKK’nın hoşuna giden adımlar atmasının ittifak için gerekli olduğunu söyledi.

“Eğer bundan sonra demokrasi güçleri ve CHP doğru politikalar yürütüp adımlar atacaksa bu gerçekler bilinmelidir. Bu gerçekleri CHP bundan sonra başarılı olması ve demokrasi mücadelesinde etkin yerini alması için hatırlatma gereği duyduk. Ancak şu anda yapılan Adalet Yürüyüşü doğru bir adımdır. Türkiye’nin demokratikleşmesi açısından önemli gelişmelere yol açabilir.” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi “faşist ittifak” olarak ifade eden terör örgütü yöneticisi, yürüyüşe HDP ile başlanılmadığı için CHP’ye sitem etti.

Benzer gönderiler