Deniz Naki uyuşturucu satmaktan tutuklandı

deniz-naki_1091

Deniz Naki Almanya’yı da karıştırdı

Deniz Naki Almanya’da uyuşturucu satıcılığı, suç örgütü kurmak ve şantaj nedeniyle cezaevinde. Türkiye’de terör örgütü PKK’ya verdiği destek nedeniyle hapis cezası alan ve ömür boyu futboldan men cezası alan Naki, Almanya’ya kaçmıştı. Almanya’da bir düşünce suçlusu gibi karşılanan Naki, terör örgütü PKK’daki bağlantılarını kullanarak kendisine kazanç sağlamaya çalıştı. Temmuz ayında tutuklandığı ortaya çıkan Naki ile birlikte 42 yaşındaki PKK sempatizanın da tutuklu olduğu bildirildi. İşlediği suçlara rağmen Alman medyası ve savcılığı tarafından hâlâ kollanan terör örgütü PKK yandaşı Naki‘nin dosyası terör suçu olarak değerlendirilmedi. Uyuşturucu satıcısı ve terör örgütü yandaşı Naki’nin Türkiye’deki destekçileri de olay karşısında dut yemiş bülbüle döndü.

Türkiye’de ceza almıştı

Aynı zamanda Alman vatandaşı da olan Naki Türkiye’de oynadığı futboldan çok terör örgütü PKK propagandası ile anılır olmuştu. Gençlerbirliği tarafından kadro dışı bırakılan Deniz Naki Almanya’ya gitmiş ve Türkiye’de can güvenliği olmadığı gerekçesiyle dönmeyeceğini açıklamıştı. Daha sonra Amedspor ile anlaşan Deniz Naki burada da rahat durmamış ve ömür boyu futboldan men cezası almıştı. Türkiye’nin Suriye’de katliam yapan terör örgütü PKK’ya karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’na karşı insanları sokağa çağıran Naki’ye ayrıca 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verilmişti.

Deniz Naki’ye destek verenler sessiz

Terör örgütü PKK destekçisi ve uyuşturucu satıcısı Naki’ye tescilli vatan haini Can Dündar açık destek vermişti. Can Dündar kaçtığı Almanya’da Naki ve adı PKK desteği ile anılan Amedspor’a destek vermek için bir yazı kaleme almış ve Amedspor’u Türkiye’nin Barselona’sı ilan etmişti. Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları ise sosyal medyadan yayınlanan bir mesaj ile Naki’yi barış elçisi ilan ederek açık destek vermişti.

Deniz Naki
Deniz Naki PKK propagandası yaparken CHP destek vermişti.

Terör örgütü PKK’nın taşeronu HDP ise Naki’ye açık destek vermişti. Dönemin HDP Grup Başkan Vekili Ahmet Yıldırım Türkiye Futbol Federasyonu’nu sert sözlerle eleştirmişti “Hukuksuzlukta freni patlamış TFF, Deniz Naki’ye Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en ağır cezasını verdi. Bu ceza ömür boyu futboldan men ve 273 bin lira para cezası. Kendilerinin denetiminde olmayan bir futbolcuya ömür boyu futboldan men cezası hangi aklın ürünüdür?”

Benzer gönderiler