FETÖ’cü Enver Altaylı Sedat Peker’e destek mektubu yazdı

enver-altayli-feto

Sedat Peker-FETÖ iş birliği

Suç örgütü lideri Sedat Peker, 12 videoluk bir seri ile hükümet hakkında bildiklerini anlatacağını iddia ederek, 2 Mayıs 2021 tarihinde Youtube üzerinden yayınladığı ilk videodan itibaren muhalif kesimin desteğini almayı başarmıştı. Peker’in videoları, özellikle Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarının ilgisini çekmişti. Attığı iftiraların ise FETÖ tetikçileri tarafından aylar önce dile getirilmiş olması, aralarında planlı bir ilişki olabileceğine dair şüpheleri uyandırmıştı. Firari FETÖ tetikçisi Cevheri Güven, Emre Uslu ve “Fuat Avni” ismiyle sosyal medyada FETÖ adına algı çalışması yürüten hesabın yöneticilerinden Said Sefa gibi isimlerle ağız birliği yapan Peker’e, terör örgütünden bir destek hamlesi daha geldi. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Ağustos 2017’de tutuklanarak cezaevine gönderilen FETÖ’cü Enver Altaylı, Peker’e açık mektup yazdı.

FETÖ’cü Enver Altaylı Sedat Peker’den duacı oldu

Eski Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubu FETÖ’cü Enver Altaylı tarafından yazılan mektup, “Sözüm Sedat Peker’e” ifadeleriyle başladı. Altaylı Peker’e methiyeler dizerken, Türkiye aleyhine attığı iftiralar nedeniyle de kendisine teşekkür etmeyi ihmal etmeyerek: “Açıklamaların ülkenin, devletin temizlenmesi için bir fırsattır ve ifşaatın millete yapılan hizmettir. Bu hizmetin karşılığını Rabbim sana versin.” dedi.

Altaylı, Peker’e dua ederek: “Ben sana şunu yap, bunu yapma, şunu açıkla, şunu açıklama, demeyeceğim. Güzel bir abdest al, iki rekat namaz kıl, Rabbinin huzurunda iki rekat namaz kıl ve Rabbin huzurunda ağla. Rabbinden yardım iste. O sana. Ne yapacağını gösterecektir. Rabbim yardımcın olsun.” ifadelerini kullandı. Mektup, cezaevindeki Altaylı’nın ailesi tarafından sosyal medya hesabından açık bir şekilde yayınlandı.

Mektubun tam metni:

“Sözüm Sedat Peker’e. Hepimiz zamanı geldiğinde Mahkeme-i Kübra’ da elbette hesap vereceğiz. Sen de, ben de. Allah ininde kim makbul, Kendisi bilir. Ne kendimi temize çıkarırım, ne de başkasını suçlarım. Şimdi gördüğüm şudur. Açıklamaların ülkenin, devletin temizlenmesi için bir fırsattır ve ifşaatın millete yapılan hizmettir. Bu hizmetin karşılığını Rabbim sana versin. Ben sana şunu yap, bunu yapma, şunu açıkla, şunu açıklama demeyeceğim: Sevdiklerinden, vatanından uzaksın. Etrafında insanlar olsa da yalnızsın. Ben de dört yıldır cezaevinde tehlikeli tutuklu olarak 10 metrekarelik bir hücrede sosyal temastan tecrit edilmiş olarak Rabbim”in huzurundayım. Ne casusum ne de terör örgütü üyesiyim. Rabbim bilir masumum. Bu dönem benim için bir tefekkür ve arınma dönemidir. Bu dönem, senin için de bir tefekkür ve arınma dönemi olsun. Ben sana şunu yap, bunu yapma, şunu açıkla, şunu açıklama, demeyeceğim. Güzel bir abdest al, iki rekat namaz kıl, Rabbinin huzurunda iki rekat namaz kıl ve Rabbin huzurunda ağla. Rabbinden yardım iste. O sana. Ne yapacağını gösterecektir. Rabbim yardımcın olsun. Feridüddin Attar’ın Tezkiretül Evliyasını oku. Fudayl bin İyaz isimli mübarek bir zat vardır. O Allah sevgilisini kendine örnek al. Bir zaman namlı bir eşkiya iken, Rabbim onu ahde vefa sahibi, cesur ve yüreğinin derinliklerinde Allah’ına olan imam olduğu için sevdiği kullarının arasına kattı. Fudayl’ın Öyküsü Allah’a inanır, çadırında çok namaz kılardı. Ama haramilerin reisi idi. Kervanları soyar, kadınlara dokunmaz, gariplere yardım ederdi. Bir gün adamları bir kervanı bastı. Kervanbaşı on bin altını ile kervandan ayrıldı. Yolu Fudayl’ın çadırına düştü. Altınları ona emanet bıraktı. Fudayl “koy şuraya, dursun. Sonra alırsın” dedi. Kervana döndü. Herkes bağlanmış ve talan edilmişti. Fudayl’ın çadırına döndü. Anladı ki Fudayl eşkıya başıdır. “Yandım, altınımı elimle eşkiya başına teslim ettim” dedi. Fudayl ona “emanetin şuracıkta, al git” dedi. Kervancı hayretle. Fudayl “bizde emanete hıyanet yoktur” dedi. Yine bir kervan soyacaktı. Kervanda bir kişi, şu ayeti okuyordu. Fudayl işitti: “İman edenlerin, Allah’ı anmak ve Haktan inen gerçeği düşünmekten dolayı kalplerinin saygıyla yumuşaması hâlâ gelmedi mi? (Hadit Süresi, 16) Fudayl der ki, “Bu ayet benim içimi okundu. Yüreğime dokundu.” Başını secdeye koydu. Tövbe etti. Uzun uzun ağladı. Herkesle helalleşti. Fudayl’ın Halife Harun Reşid’e yaptığı nasihat önemlidir. Attar’ın Tezkiretül Evliya isimli kitabında Harun Reşit ile görüşmesi anlaşılır. Fudayl’ın hayatı hepimize örnek olsun.”

KAYNAK: FETÖ GERÇEKLERİ

Benzer gönderiler