Kemal Kılıçdaroğlu küfür etmeye de başladı

Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ’cülerin küfürünü de aldı

Kemal Kılıçdaroğlu edep sınırlarını aşan bir açıklama ile tüm AK Partililere hakaret etti. ABD Başkanı Joe Biden’ın kazanması sonrası söylemlerini daha da sertleştiren Kılıçdaroğlu dün sosyal medyada yaptığı açıklama ile gerginlik politikasını devam ettireceğini ilan etti. Kılıçdaroğlu 17/25 Aralık Yargı Darbesi sırasında FETÖ üyelerinin sıklıkla söylediği “haramzade” tabirini videoda kullandı. Kemal Kılıçdaroğlu “haramzade” kelimesinin manasını “nikâhsız birleşmelerden doğan çocuk, p..” olduğunun kendisine defalarca hatırlatılmasına rağmen paylaşımını silmedi. Türkiye’de bir gerginlik ortamı olduğundan sürekli şikâyet eden Kılıçdaroğlu’nun küfür etmesi gerginlikten kimin beslendiğini ortaya koydu. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı edep dışı açıklamaya sosyal medyadan büyük tepki geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı daha önce de toplumsal huzuru bozan açıklamalar yapmış ve geri adım atmamıştı.

2023 yılında yapılacak genel seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıklayan Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz Darbe Girişiminde sokağa çıkıp darbe ile mücadele halkımıza “militan” diyerek hakaret etmişti. Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasından bir ay önce partisinin milletvekili Ömer Süha Aldan sokağa çıkan vatandaşlarımıza “İt” diyerek hakaret etmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu sanatçılara hakaret etti

Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD’ye yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı sonrası askerlerimize moral vermeye giden sanatçılarımıza hakaret etmişti. Kılıçdaroğlu 15 Temmuz Darbe Girişiminin öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen sanatçılara hakaret etmişti.

Öğretmenlere hakaret etti

Toplumsal kargaşadan beslenen Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında AK Parti’ye destek verenlere saldıralarından öğretmenler de nasibini aldı. 24 Kasım 2020’de yaptığı açıklamada “Hâlâ iktidarı destekleyen öğretmene ben öğretmen demem. Böyle öğretmen olmaz.” Demişti.

Kılıçdaroğlu’nun gözüne girenler de oldu

Öğretmenlere, sanatçılara, siyasetçilere sadece AK Partili ya da destekledikleri için hakaret eden Kılıçdaroğlu’nun şefkatle yaklaştıkları da oldu.

Kızıl Soros olarak bilinen Osman Kavala tutuklandığı andan itibaren Kılıçdaroğlu’nun büyük desteğini aldı. Terör örgütü PKK’nın silah bırakmasını tepkiyle karşılayan Osman Kavala için “vatansever bir işadamı” olarak tanımlaması dikkatlerden kaçmadı.

Hendekçi arkadaşları

Terör örgütü PKK mensuplarının Türkiye’nin şehirlerinde hendek kazarak iç savaş çıkarmaya çalıştıklarında Ana Muhalefet Partisi Lideri sıfatıyla açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “hendek kazan arkadaşlarına” seslenmişti.

 

Benzer Gönderiler