Scroll Top

İngiltere’de siyasileri nükleer saldırıdan korumak için yapılan tesisi esrar fabrikası yaptılar

uyuşturuculondra

Polis, Wiltshire’da Soğuk Savaş döneminde sığınak olarak kullanılmak amacıyla inşa edilmiş 20 odalı bir binaya baskın düzenledi. Yapılan baskında, sığınağın hemen her odasının 2 Milyon Sterlin değerinde esrar imal etmek üzere döşendiği ve yetiştiriciler için özel yaşam alanları oluşturulduğu ortaya çıktı.

Nükleer saldırıdan korumak için yapılmıştı

20 odalı binanın nükleer bir saldırı durumunda hükümet yetkilileri ve üst düzey görevlileri korumak amacıyla 1980’li yıllarda Savunma Bakanlığı tarafından inşa edildiği belirtildi. Özel bir anahtarla giriş yapılabilen sığınağın, artık Bakanlık’a ait olmadığı, ancak halen nükleer patlamaya karşı güçlendirilmiş kapılarla donatılmış olduğu ve girişin özel anahtarlar olmadan yapılamadığı belirtildi

Binanın esrar bitkilerinden temizlenmesinin tam 10 gün sürdüğü açıklandı. Sığınağın elektriğinin de kaçak bir şekilde kullanıldığı ve 140 Bin Sterlinlik ekipmanları çalıştırmak için 250 Bin Sterlin değerinde elektrik harcandığı belirtildi.

Esrar fabrikası kurmuşlar

Wiltshire Polis Müfettişi Simon Pope baskın ile ilgili yaptığı açıklamada “Buranın, Wiltshire ve Güneybatı bölgesinde gördüğünüz en büyük esrar fabrikası olduğunu düşünüyoruz. İki katlı 20 odalı bu yapının hemen her odası uyuşturucu imalatı için döşenmişti. Büyük çaplı organize bir suçu ortaya çıkardığımız için çok memnunuz. Bu sayede yasadışı maddelerin sokaklarımıza ve insanlarımıza zarar vermenizi önlemiş olduk.” şeklinde konuştu.

Yapılan baskının ardından yakalanan üç çete üyesi; Martin Fillery (45), Plamen Nguyen (27) ve Ross Winter (30), cuma günü çıkarıldıkları mahkemede B sınıfı uyuşturucu üretmek ve kaçak elektrik kullanmak suçlarını kabul ettiler.

Benzer gönderiler