Scroll Top

Kur’an-ı Kerim’i yakma görüntülerini Facebook’ta paylaşan iki İngiliz gözaltına alındı

C6Lw0QjWgAAQEqq

Danirmaka’nın Kur’an-ı Kerim’i yakılmasına ceza verilmesine engel olmak için yaptığı yasa değişikliği gündemdeyken İngiltere’den iğrenç bir hakaret haberi geldi. İngiltere’de Kur’an-ı Kerim’i yakarak görüntülerini Facebook’ta paylaşan iki kişi gözaltına alındı. Youtube ve Facebook’ta paylaşılan videoda, dövmeli bir adamın önce yakılan ateşten dolayı kameraya serzenişte bulunduğu görülüyor. Daha sonra Kur’an-ı Kerim’i göstererek küçük ateşi alevlendirmek için bunu bulduğunu belirtiyor. Görüntülerde adamın Kur’an’ın sayfalarını yırtarak alevlerin içine attığı görülüyor.

Kur’an-ı Kerimi yakan 45 yaşındaki İslam düşmanı 

İngiliz polisi, 45 yaşında bir adam ve kadını paylaştıkları görsellerde ırkçı ayrımcılığı ve nefreti körükledikleri şüphesiyle gözaltına aldı. Başkomiser Kevin Purcell, yaşanan olayın endişe verici olduğunu ve kapsamlı bir soruşturma başlatacaklarını bildirdi. Purcell, ayrıca olayın nefret suçu kapsamında soruşturulduğunu belirtti.

Video, Basın Kurumu tarafından başlatılan bir soruşturmada Twitter ve Facebook’ta “Önce Britanya” adlı aşırı sağcı grubun mültecilerle ilgili yanlış iddialar içeren paylaşımlarının tespit edilmesinin ardından ortaya çıktı. Paylaşımlarda mültecilerin kadınlara ve polise saldırdığı iddia ediliyordu.

Benzer gönderiler