Scroll Top

FETÖ elebaşının gözdesi Osman Şimşek Pensilvanya’dan ayrıldı

feto-elebasinin-gozdesi-aciklamasi
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması içindeki sürtüşme ve çözülmeler devam ediyor. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in en yakınlarından Osman Şimşek, Pensilvanya‘daki çiftlikten ayrıldığını duyurdu. FETÖ elebaşının sağ kolu Cevdet Türkyolu ile kavgasıyla gündeme gelen Şimşek, Türkyolu tarafından darp edilerek çiftlikten atılmıştı. Alabama’da Pakistanlılar tarafından açılan bir özel okulda çalışacağını bildiren FETÖ elebaşının gözdesi Şimşek, mesajında şunları kaydetti: “Kendi talep ve tercihim, kıymetli ağabeylerimin teklif ve tasvibi, aziz Hocamızın izni ve rızası ile, onların ve bütün kardeşlerimin dualarını azık edinerek, Alabama’ya doğru ilerliyorum. Orada Pakistanlı Müslümanların açtıkları ve işlettikleri bir özel okulda İslam ilimleri öğretmeni olarak vazife yapmaya çalışacağım.”

FETÖ elebaşının gözdesi ile damadı birbirine girmişti

FETÖ elebaşının gözdesi Osman Şimşek, geçtiğimiz yıl FETÖ elebaşının yeğeniyle evli olan örgüt yöneticisi Cevdet Türkyolu ile kavga etmişti. Türkyolu’nun örgüt üyelerinden “muavenet” adıyla bağış toplaması ve serveti üzerine, ülke imamları yaşananları bir mektupla Osman Şimşek’e göndermişti. FETÖ elebaşının en güvendiklerinden olan Şimşek, mektubu örgütün Baş Yüceler Şurası’na iletmişti. Mektubun FETÖ elebaşına iletilmesi kararı alınmış, ancak mektuptan haberdar ola Türkyolu, Şimşek’i herkesin önünde evire çevire dövmüştü. Yaşananların detaylarını ise firari FETÖ’cü Ahmet Dönmez yazmıştı. 

Osman Şimşek : “Elveda Pensilvanya”

Osman Şimşek, mektubunda şunları kaydetti:

“Elveda Pennsylvania, Merhaba Alabama!..

Gidiyorum; binlercenizin dupduru hislerle ve taze ümitlerle bir hicret beldesine yürüdüğü gibi gidiyorum.

Burada Hizmet erlerinden herhangi bir fert olarak senelerce vazife yapmaya çalıştım; şimdi de onların hiç bilmedikleri diyarlarda bir mum tutuşturma şevkiyle yiğitçe yola koyuluşlarını takliden “Vira bismillah!” diyorum.

Birbirinden hayırlı komşularımı, candan dostlarımı, ders halkasında aralarında olmayı şeref saydığım her biri ayrı bir melek gibi tertemiz olan hoca arkadaşlarımı ve -evet- asla hakkını ödeyemeyeceğim muhterem Hocaefendi’yi arkada bırakarak, Pennsylvania’ya veda ediyorum.

Şayet şartlar vazife ve sorumluluklarımı yerine getirmeme müsaade etseydi, o melek-nümun insanlardan ve -zift havuzu medyasının gösterdiğinin aksine- cennet-âsâ bir uhreviliği olan bu mekândan ayrılmazdım. Heyhat, nasibimiz bu kadarmış.

Her şeye rağmen, hicreti bu yolun olmazsa olmazı bilerek, gönül huzuru ve hizmet heyecanıyla gidiyorum. Kendi talep ve tercihim, kıymetli ağabeylerimin teklif ve tasvibi, aziz Hocamızın izni ve rızası ile, onların ve bütün kardeşlerimin dualarını azık edinerek, Alabama’ya doğru ilerliyorum. Orada Pakistanlı Müslümanların açtıkları ve işlettikleri bir özel okulda İslam ilimleri öğretmeni olarak vazife yapmaya çalışacağım.

Keşke ismim gözlerinize ve kulaklarınıza sadece Hizmet gayretleri ile ilişseydi. Keşke mefkûre kahramanlarının gönüllerini burkacak hiçbir haberin veya cümlenin içinde adım olmasaydı.

Tek tesellim, bütün yazılıp çizilenlerde nefsî ve şahsî bir kavga gütmemiş ve gaye-i hayal ile yola çıkan her insanın yapması gerekenleri yapmış olmam. Dünkü duruşumdan pişman değilim; bundan sonra da -aklımın erdiği kadar- bedeli ne olursa olsun, hak ve hakikat safında yer alacağım.

Bununla beraber, üzücü bir kısım hadiselerde en büyük hissenin nefsimin kusurlarına ait olduğu bilinciyle islah-ı hal etmeye ve hayatımın geri kalanında da sadece riza-i ilahiyi gözetmeye çabalayacağım. Mazlum ve mağdurların maddî-manevî yanında bulunma gayreti mahfuz, yeni hicret yurdumdaki öğrencilere ve velilere faydalı olmaya odaklanacağım.

Allah (celle celâluhu) ömrümüzün en bereketli kısmını en sonu eylesin, amellerimizin en hayırlısını en sonuncuları kılsın, günlerimizin en güzelini O’na kavuşacağımız ve O’nun bizden razı olacağı gün yapsın!..

“Âmin”leriniz ve ziyade dualarınız istirhamıyla…”

KAYNAK: FETÖ GERÇEKLERİ

Benzer gönderiler