Scroll Top

Gezi Yalanları dört yaşında

DA_qynfXoAEOvto

Gezi Parkı’nda yapılacak çevre düzenlemesini protesto bahanesiyle başlayan olaylar, 15 gün devam etmiş, göstericiler sokaklarda terör estirmişti.

4. Yılında ana sermayesi yalan olan Gezi Parkı yalanlarından bazılarını hatırlatmak istiyoruz.

Divan otelin bile tahammül edemedi

Birgün Gazetesi’nin ortaya attığı bu iddiayı bizzat Divan Otel yalanlamıştı.

“Hükûmet düşecek dayanın!” yalanı.

Yılmaz Özdil adına açılan twitter hesabından atılan bu tweetden cesaret alıp sokağa çıkan oldu mu merak konusu. Bekledikleri yardım gelmeyince yaşadıkları hayal kırıklığı 4 yıldır devam ediyor olabilir.

 

“Polisler köpeklere bile saldırıyor!” yalanı

Biri siyahi, üç polis giderken köpeğe gaz sıkıyorlar ve polislerin üzerinde POLİCİA yazıyor ama bu yalan Türkiye’de olmuş gibi paylaşıldı. Maksat terör estirmek için eylemci devşirmek olunca yalanın her türlüsü mübah görüldü.

Google, işkence, kaydet paylaş!

Hüseyin Aygün’ün ortaya attığı bu yalanın Hüseyin Aygün ve sokağa çıkan vandalların sınırsız destek verdiği Suriye’deki  Esed rejimi eliyle gerçekleşmiş olması hâlâ akıllarda.

 Aman doktor bize bir şarkı!

Gezi kalkışması sırasında gözaltına alınan Al Eren’in üzerindeki doktor üniforması ve steteskop büyük tepkiye sebep olmuştu. Neticede savaş meydanında bile düşmanını tedavi eden kahraman bir milletin ferdiydik. Bu tepki Ali Eren’in doktor değil şarkıcı olduğu ortaya çıktığında gezicilerin “temel insani duyguları” bile istismar ettiklerine dönmüştü.

 

Amaca ulaşmak için her yalan mübah mıdır?

Gezi kalkışması sırasında polise molotof atan şahsın polis elemanı olduğunu Hürriyet gazetesi İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni başta olmak üzere birçok isim iddia etmişti. Ulaş Bayraktaroğlu’nun solcu “meşhur” bir terörist olduğu bilenen bir gerkeçti. Ulaş Bayraktaroğlu daha sonra YPG saflarında savaşırken öldü.

Benzer gönderiler