Scroll Top

Siyonist Jared Kusner, Filistin halkına hakaret etti

Jared Kushner Netanyahu

ABD Başkanı Donald Trump’ın “Filistin-İsrail barışı” için görevlendirdiği damadı Jared Kushner yazdığı makale ile İsrail’in ABD’deki adamı olduğunu gösterdi.

Trump’ın  damadı ve İsrail’in ABD’deki adamı Jared Kushner, New York Times’e yaptığı açıklamada Filistin halkına, “Filistinliler gerçek olmayan hayallere inanan, beyni yıkanmış halka dönüştü” sözleriyle hakaret etti.

Ocak 2017’de başkanlık koltuğuna oturduktan hemen sonra Ortadoğu’ya barışı getirebileceğini savunan Trump, sorunun çözümü için damadı Jared Kushner’ı görevlendirdi.

ABD’nin, Filistin’de çözüme ilişkin “Yüzyılın Anlaşması” olarak adlandırılan projesinin mimarı Jared Kushner, konuya ilişkin Amerika merkezli The New York Times gazetesine skandal açıklamalar yaptı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve danışmanı Kushner, Filistin yönetimine yönelik ‘cezai’ adımların İsrail ve Filistin arasındaki barış şansına zarar vermeyeceğini öne sürdü.

Kushner, “Filistinliler gerçek olmayan hayallere inanan, beyni yıkanmış halka dönüştü” sözleriyle bir skandala imza attı.

Benzer gönderiler