Scroll Top

Almanya’da Türk ailenin evine kundaklama iddiası

Essen’in Kray semtinde yaşayan Altuğ ailesine ait üç katlı binada, dün gece sabaha karşı saat dört sıralarında yangın meydana geldi. Binada yapılan tadilat dolayısıyla Altuğ ailesi başka bir binada oturuyordu. Bu sayede yangında can kaybı yaşanmadı. Olay sırasında sokaktan geçen bir kadının itfaiyeye haber vermesi ve yan binalara seslenmesiyle yakınlarda oturan Altuğ ailesi, korkunç yangından haberdar oldu. Haberi alır almaz yanan evlerine koşan Altuğ ailesi, üç katlı binanın giriş katı ve çatı katının cayır cayır yandığını gördüklerini anlattı. Polis ve itfaiyenin gelmesiyle birlikte müdahale edilen binada yükselen alevler, sabah saat yediye doğru ancak kontrol altına alınabildi. Polis ve itfaiye, yanan boş binaya bitişik binalarda oturanları otobüslerle tahliye etti.

Yanan üç katlı binada hem çatı katından hem de giriş katından alevlerin yükselmesi, olay yerine gelen polisin kundaklama ihtimali üzerinde durmasına sebep oldu. Binanın giriş kapısının alt bölümünün olay yerine gelen polis ve itfaiye ekipleri tarafından kırıldığı tespit edildi. Binanın giriş kapısını mühürleyen polis, yolun karşısında bulunan market ve berber dükkanının video kameralarının incelenmesiyle binaya kimlerin nasıl girdiğini tespit edecek.

Yanan binasıyla ilgili konuşan üç çocuk babası Ahmet Altuğ (46), yangını anlatırken göz yaşlarına hakim olamadı. Ahmet Altuğ, “Seslere uyandığımızda, yangın nedeniyle mahallenin ayakta olduğunu gördük. Kırılan kapıdan içeri baktığımda evde alevler yükselmişti, çatı katında alevler daha fazlaydı. Orta katlarda hiç bir şey yoktu. Polisler, iki ayrı noktadan yangın başladığından dolayı kundaklama olduğunu söyledi. Büyük bir korku yaşadık. Polisin, yangının nasıl olduğunu ve kimlerin yaptığını bulmasını bekliyoruz” diye anlattı.

Benzer gönderiler