Scroll Top

Almanya’daki mülteciler 2017’de gün yüzü görmedi

Untitled-design-6

2017’de Almanya genelinde toplamda 1713 saldırı düzenlendi. Saldırıların çoğu Brandenburg ve Saksonya eyaletlerinde görüldü.

Pro Asyl ve Amadeu Antonio Vakfı mültecilere yönelik saldırıların azalmasına rağmen suçlulara yönelik daha somut adımların atılması ve devlet dairelerinin bu anlamda daha şeffaf olmaları gerektiği görüşünde.

2017’de mültecilere yönelik saldırılar kapsamında kayda giren 1700 saldırıya göz atıldığında bir “iyileşme”den söz etmek mümkün değil. Saldırıların 1364’ü ev, barınma birimleri ve iltica başvurusunda bulunan mültecilere karşı olurken, toplamda 326 fiziksel yaralama ve 23 kundaklama gerçekleşti.

Bu saldırılarda taş ve havaifişek atma, silah sıkma ve tehditler söz konusu. Rapora göre mültecilere yönelik radikal saldırılar Almanya genelinde ciddi bir sorun. Dokuz eyalette mültecilere yönelik saldırılar özellikle yoğun.

Listenin en üst sırasında 1 milyon nüfusa 85 saldırının düştüğü Brandenburg eyaleti ve 1 milyon nüfusa 61 saldırının düştüğü Saksonya eyaleti yer alıyor

Benzer gönderiler